Polymer
Polymer POLMER ENDÜSTRİYEL VE KİMYEVİ
ÜRÜNLER SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
 
iletişim anasayfa

    Rotasyon Nedir?
 

LLDPE-Lineer Alçak Yoğunluk Polietilen
  LLDPE-Lineer Alçak Yoğunluk Polietilen Ürün Tipleri
  RENKLİ LLDPE-Renkli Lineer Alçak Yoğunluk Polietilen Ürün Tipleri
  XLPE-Çapraz Bağlı Polietilen
  Kalıp Ayırıcı
  Pigmentler
  Katkı Maddeleri
  Belgeler
  İletişim
 
  Döviz Kurları
Döviz Efektif Alış Efektif Satış
Dolar
Euro
 
 
  
Polymer Kalıp Ayırıcı

     Plastik ve kauçuk üretim prosesinde kalıp maliyetleri ve üretim hızı önemli bir yer tutmaktadır. Kalıp ömrünün uzatılması, üretim hızının arttırılması ve kalıba yapışma sonucu nihai üründe ortaya çıkabilecek deformasyonların önlenmesi maksadıyla uygun bir kalıp ayırıcının kullanılması fazlasıyla önem taşımaktadır.

       Almanya’dan ithal edilen TEGO Emülsiyon FD 1454, kauçuk ve plastiğin kalıptan ayrılmasını kolaylaştırıcı organik bazlı bir silikon emülsiyondur. Solvent bazlı kalıp ayırıcıların aksine kullanımı kolaydır, kullanıcılara zarar vermez, nihai ürün üzerinde iz ve leke bırakmaz. 

   Ürün, daldırma, silme, fırçalama veya sprey yöntemi ile uygulanabilmektedir. Kalıp prosese girecek malzeme ile doldurulmadan önce TEGO Emülsiyon FD 1454 uygulanır. Kuruyan emülsiyon kalıp üzerinde ince bir film tabakası oluşturarak malzemenin kalıpla temasını keser ve muhtemel yapışmaları engeller.

       Kullanım esnasında kalıptan ayırmada problem oluşmaya başladığı durumlarda tüm kalıba veya ayırmanın zorlaştığı bölüme lokal olarak tekrar uygulanmalıdır. Kalıplar sıcak veya soğukken uygulama yapılabilir.


       TEGO Emülsiyon FD 1454 kullanımı sayesinde kalıplarınızın sık sık polisaja girmesine gerek kalmayacak, kalıp ömürleri uzayacak, ürünlerin kalıptan kolayca çıkması neticesinde üretim hızınız önemli ölçüde artacaktır. Numune talepleriniz için firmamızla irtibata geçmeniz rica olunur.

TEGO Emülsiyon FD 1454 – KALIP AYIRICI

  

 

İzinsiz Kopyalanamaz © POLMER 2009 Tüm Hakları Saklıdır.